898508
Přihlášení | Registrace
východ slunce 6:51
západ slunce 18:57
měsíční fáze dorůstající srpek

Tipy na zimní oblékání na honitbu

Když nastoupí tuhé mrazy, nezbývá nic jiného, než se pořádně obléci. V dnešním článku bych se chtěl podělit o zajímavé tipy, které vám zpříjemní pobyt na honitbě.
1. Bez vrstvení se neobejdete

Chcete-li si udržet tělesné teplo a neprochladnout, doporučujeme využívat principu vrstvení oděvu.

Ten je založen na zachytávání neproudícího vzduchu mezi vrstvami oděvu, díky čemuž se jednotlivé vrstvy vzduchu zahřívají produkovaným tělesným teplem. Používejte více vrstev, než jednu silnou. Základem vašeho vybavení by se mělo stát spodní prádlo s dlouhými nohavicemi a rukávami, ideálně z kvalitního a funkčního materiálu. Jako další vrstvu použijte bavlněné tričko s příměsí vlny, které dokáže odvádět teplo. Dále na sebe oblečte nějakou fleecovou mikinu. Poslední vrstvu použijte nepromokavou bundu, která vás ochrání před deštěm, sněhem i větrem. Bundu volte volnějšího střihu, aby se vám pod ni vlezly ostatní vrstvy oblečení. Bunda by měla mít stahování pomocí šňůrky v pase a na spodním lemu. Chybět by nemělo ani zapínání kapuce, rukávů a kolem krku. Mně se například osvědčila Parka H2O Proof™ ECWCS Gen-2 Olive Drab.2. Nezapomínejte na čepici a rukavice

Věděli jste, že bez pokrývky hlavy postupně ztratíte až 45 % tělesného tepla? Pořiďte si kvalitní čepice , ideálně opět tu, která nepromoká. Chránit doporučujeme i další odkryté části – typicky ruce, krk či kotníky.3. Náhradní oblečení

Pokud budete na honitbě celý den, vezměte si do batohu minimálně náhradní ponožky a rukavice, které mají tendenci navlhnout


4. Kapesní ohřívače

Při honitbě budete často stát na místě a vyčkávat. Proto doporučuji zakoupit malé kapesní ohřívače, které vám ochrání a zároveň i zahřejí.


5. Zimní boty

Při výběru vhodného oblečení nezapomínejte ani na vhodnou obuv. Nemusím zdůrazňovat, že by pro vás kromě samotné pohodlnosti měla být u boty důležitá i nepromokavost. Do užšího výběru by se měly dostat pouze boty s funkční membránou Goretex, Sympatex atd. Pokud se budete brodit vodou, doporučujeme pak raději zvolit celokoženou obuv, která nenasákává vlhkost.


6. Sluneční brýle

Do své výbavy nezapomeňte zahrnout i sluneční brýle, které vám pomohou proti odleskům v zasněžené krajině. Zároveň ochranní oči proti nečistotám z okolních stromů a houští, které by vám mohly spadnout do očí.

7. Namažte se
Pokud máte citlivou plet, doporučujeme namazat obličej mastnějším krémem či vazelínou. Ochrání vás to proti pocitu největšího mraze. V extrémních případech můžete použít kuklu.

11.2.2016 10:15:14 | přečteno 791x | petrc
 
load