898508
Přihlášení | Registrace
východ slunce 6:51
západ slunce 18:57
měsíční fáze dorůstající srpek

Novela zákona o myslivosti

V legislativním plánu vlády na červen 2013 je i předložení návrhu novely zákona o myslivosti ministrem zemědělství. Předpokládaná účinnost novely by měla být k lednu 2014. 
« Zpět

Diskuze

Kraaaaaaaa...
Anonymous  |  12.9.2017 16:54:02
...
úvaha
Robert Richtermoc  |  5.5.2016 2:10:08
Myslivecká sdružení, která hospodaří na svých honitbách se nechovají až tak se shodou s přírodními zákony. Ač nejsem členem MS mám známé, kteří přikrmují zvěř levně nakoupeným pečivem z obchodních řetězců téměř zdarma. Pokud zvěř získá tuto potravu bez jejich vrozené výživy, asi není vše v pořádku. Černé zvěři to nevadí, ale jsem viděl, že jí konzumuje i zvěř vysoká. Pokud není přirozené získávání potravy, nastává nekontrolovatelné množení. Jako vysoké zvěře na Krušných horách. Nejvíc je to vidět na přírůstcích černé zvěře. Vím to, jak vozí ke krmelcům vánočky, šátečky a jiné pamlsky. Ale dle jejich jídelníčku musí mít také jinou stravu. S roztaženým žaludkem proto brázdí po jejich přirozené stravě. A tu hledají v polích. Nedivím se zemědělcům, že jsou nasraní. Ale v nich chyba není. Dnes v Krušných horách a Českém středohoří se rozhodli o redukování. Jediná reálná možnost. Lovu zdar!!!
 
úvaha
fidik  |  9.5.2016 13:58:41
Roberte, nemáš pravdu. Bylo období, kdy jsme měli dostatek starého pečiva z pekárny. Zvěř to brala velmi sporadicky. Vnadili jsme hlavně černou, jelikož nám ročně dělala statisícové škody. Teď jsme bez pečiva a vnadíme jen kukuřicí. Škody se nezmírnily, museli jsme sáhnout k odlovu bachyní. Opět téměř neznatelný úbytek černé. Kmenový stav černé nemáme, jen se k nám chodí nažrat a dělat škody. Roční odlov cca 180 kusů. Víš v čem je problém, ve velkoplošném hospodaření. Když teď vyjdu do honitby, cca 2000 ha, tak na polovině plochy je řepka, zbytek menší plochy ječmene, pšenice, les. Lány řepky jsou 100 i více hektarové a již nyní se v nich černá usadila. Příští rok bude místo řepky pšenice. Pokud v noci nevyjde k vodě nebo na vnadiště, nemáme šanci něco ulovit. A tak to bude až do sklizně, kdy nám budou vyčísleny škody. Poslední byly cca 300 tisíc. Soudíme se.
To podstatné chybí
Fido z Řáholce  |  3.6.2013 10:33:17
Opět vše padá na hlavu myslivcům, uživatelům honiteb. V případě škod zvěří (prase divoké), se opět řeší následek, nikoli příčina vysoké populace prasete divokého a tím i nárůst škod. Zemědělec za nic neodpovídá, opět bude osévat obrovské lány kukuřicí, řepkou, slunečnicí, atd. bez toho, že by uživateli umožnil, resp. usnadnil lov prasete divokého. Polsko-30 ha jedna plodina jinak se neplatí škody, Maďarsko-30 ha a volný pás osetý travním porostem jinak škody bez náhrady. Wolf (1977),ale nejen on, ale i spousta dalších vědátorů, ve své studii poukazuje na skutečnost, že část škod si zemědělci zaviňují sami. Příčinou je nejčastěji nevhodně sestavený osevní plán polí, která navazují především na lesní porosty nebo vzájemné umisťování dvou sousedních plodin, které umožňují zvěři přecházet z jedné kultury do druhé, aniž by měli myslivci možnost ji lovit. Častou příčinou vzniku škod je zasetí obilovin na plochy, kde byla dříve kukuřice, brambory či jiná atraktivní plodina pro černou zvěř. Takto nevhodně oseté plochy pak černá zvěř s oblibou přerývá nejen k vůli posklizňovým zbytkům, ale taktéž kvůli časté přítomnosti hlodavců.
Podle statistiky MZe je ke dni 31. 12.2012 skutečný počet osob (držitelů platných loveckých lístků) trvale vykonávajících v honitbě právo myslivosti 93 504 tisíc. Stavy černé zvěře se odhadují na 400 000 ks. Otázka zní, kolik let bude trvat, při klesajícím počtu držitelů LL, aby MZe mohlo konstatovat, že odlov černé zvěře byl vyšší než jejich přírůstek. Obávám se, že při této strategii MZe k tomu nikdy nedojde
 
To podstatné chybí
Anonymous  |  12.3.2014 16:18:04
To nám tu všechno udělali Masarik, Beneš, Gotvald. Dřív byla půda a lesy v majetku šlechty a velkých statkářů. Ty na ní zároveň hospodařili a lovili, a každý si byl svého štěstí strůjcem. Když měl velké počty zvěře měl velké škody a naopak. Tet jsou honitby s skoro tolika vlastníky jako mají hektarů, většina z toho se myslivosti nevěnuje nebo ani nebydlí v okolí. A vždy se najde aspoň jeden kverulant. Na druhé straně máme zástupy myslivců, co nemají ani zahradu natož par hektarů půdy. Myslivost považují za zábavu chudého venkovského člověka a střílet zvěř které se živí na cizích pozemcích považují za svoje právo. Platit za to samozřejmě nechtějí a stejně moc nemají z čeho. Prostě to chtějí dělat dál jak za JZD a komunizmu.
Asi se musíme připravit na to, že Myslivost je drahý koníček a ne každý si ho může dovolit. Tomu tak bylo dřív a zase to tak skončí. A lesníci a sedláci si musí časem uvědomit, že když mají blbou skladbu tak je nezachrání ani 100 chlapů na posedech. A když budou mít velké škody a špatné podmínky pro lov, tak to ani placené odstřely neutáhnou a všichni jim utečou.
Rozumná novelizace ....
Toman  |  13.5.2013 19:05:31
Návrh novely jsem podrobně prostudoval, plně s ní souhlasím, nic špatného jsem tam nenašel ba naopak ...
 
Rozumná novelizace ....
Josef Holý  |  28.7.2013 17:37:23
Myslím si,že by se všichni - kteří jakýmkoli způsobem hospodaří na
půdě,kterou nejde ničím nahradit a její dary sklízí /myslivci zvěř a zemědělci úrodu / - měli co nejlépe \\\\\\\\\\\\\\\"domluvit\\\\\\\\\\\\\\\" a zejména pro už většinou drobné ozdoby našich revírů /zejména koroptev, zajíc a bažant/ společně začít spoluvytvářet alespoń o trochu příznivější podmínky,než dosud./ Záměrně neuvádím problematiku někde už neúnosných stavů černé zvěře./
A tato snaha - především porostová pestrost i menší lány a pásy zeleně včetně nápravy zničených cest / součinnost obcí / - pokud nebude alespoň v minimální míře s podmínkou výplaty dotací zakotvena v odpovídajících zákonech, těžko bude, dle mého, zemědělskou - až na čestné vyjímky \\\\\\\\\\\\\\\"velkoprodukcí\\\\\\\\\\\\\\\" v nějaké rozhodující míře akceptována.
Asi jsem velký idealista, ale nějaká \\\\\\\\\\\\\\\"rozumná\\\\\\\\\\\\\\\" spolupráce myslivců a zemědělců -ideální by možná bylo jedno a to samé - by si určitě své velké místo v novele mysl. zákona zasloužila!
Jsem přesvědčen, že by to \\\\\\\\\\\\\\\"šlo\\\\\\\\\\\\\\\"!
 
Rozumná novelizace ....
Josef Holý  |  28.7.2013 17:43:07
Myslím si,že by se všichni - kteří jakýmkoli způsobem hospodaří na
půdě,kterou nejde ničím nahradit a její dary sklízí /myslivci zvěř a zemědělci úrodu / - měli co nejlépe \\\"domluvit\\\" a zejména pro už bývalé!!! "drobné" ozdoby našich revírů /zejména koroptev, zajíc a bažant/ společně začít spoluvytvářet alespoń o trochu příznivější podmínky,než dosud./ Záměrně neuvádím problematiku někde už neúnosných stavů černé zvěře./
A tato snaha - především porostová pestrost i menší lány a pásy zeleně včetně nápravy zničených cest / součinnost obcí / - pokud nebude alespoň v minimální míře s podmínkou výplaty dotací zakotvena v odpovídajících zákonech, těžko bude, dle mého, zemědělskou - až na čestné vyjímky \\\"velkoprodukcí\\\" v nějaké rozhodující míře akceptována.
Asi jsem velký idealista, ale nějaká \\\"rozumná\\\" spolupráce myslivců a zemědělců -ideální by možná bylo jedno a to samé - by si určitě své velké místo v novele mysl. zákona zasloužila!
Jsem přesvědčen, že by to \\\"šlo\\\"!

Vložit příspěvek

Autor
Jméno:
E-mail*:
Zapamatovat údaje:

* Vyplňte jen pokud chcete dostávat příspěvky z této diskuze na e-mail

Váš příspěvek
Nadpis:
Text:
Antispam*: opište následující kód: antispamový kód
 

*Do políčka opište kód psaný červeně. Toto opatření zabraňuje spamovacím robotům zadávat reklamní příspěvky a slouží k ochraně této diskuze.

 
load